Warszawskie parki z wózkiem: Park Obwodu Praga Armii Krajowej

Seria wpisów “Warszawskie parki z wózkiem”, będzie początkiem naszej blogowej działalności. Podróże z tatą zaczynamy od lokalnych spacerów, w czasie których poznajemy świat i przygotowujemy się do dalszych wojaży. O tym co mamy w planach na ten rok napiszę już niedługo. Tymczasem postanowiłem odwiedzić wybrane warszawskie parki i ocenić, które najlepiej nadają się na spacery z wózkiem, w których infrastruktura jest najbardziej sprzyjająca dzieciom i jak prezentuje się ich czystość i bezpieczeństwo.

Park Obwodu Praga Armii Krajowej

Pierwszym parkiem, który odwieliśmy, ze względu na sąsiedzkie położenie, był Park im. Obwodu Praga Armii Krajowej. To stosunkowo niewielki park, o powierzchni 3,46 ha, położony w dzielnicy Praga Południe, w obrębie ulic Grochowska, Podskarbińska, Kobielska i Weterynaryjna, który swoim kameralnym klimatem oddaje miłą i sąsiedzką atmosferę. Park jest ogrodzony i chroniony, posiada dwa place zabaw dla dzieci, piramidę linową oraz boisko wielofunkcyjne.

Park bardzo pozytywnie nas zaskoczył swoim wyglądem, schludnością i różnorodnością roślin. Przede wszystkim, co jest najbardziej istotne dla wózkowiczów, nawierzchnia alejek jest w bardzo dobrym stanie. Jest równa i wyłożona kostką brukową. Centralnie park przecina szeroka aleja, otoczona kolorowymi kwiatami, przy której znajdują się czyste ławeczki i stoliki do gry w szachy. Po obrzeżach park okalają węższe alejki, które są dobrze zacienione przez rosnące przy nich drzewa.

park obwodu praskiego

W parku znajduje się także rozbudowana infrastruktura dla starszych dzieci. Ogólnodostępny jest plac zabaw, który podzielony jest dwie strefy z instalacjami właściwymi odpowiednio dla mniejszych i większych dzieci. W centralnej części parku znajduje się duża piramida linowa do wspinaczki dla dzieci, która na pewno dostarczy wiele radości młodym odkrywcom. W parku znajduje się także ogólnodostępne boisko wielofunkcyjne z bramkami i koszami do gry. Dodatkowym atutem jest również siłownia plenerowa.

Park Obwodu Praga Armii Krajowej

Warty uwagi wydaje się także fakt, że w parku mieści się murowana i czysta toaleta, która jest pilnowana przez dozorcę. To duży plus podczas wypraw z dzieckiem. Nie znajdziemy w niej niestety przewijaka. Ponadto park wyposażony jest w ciekawą infrastrukturę do grillowania. Macie do dyspozycji dwa murowane grille, z których można skorzystać po przyniesieniu własnego brykietu, a ulokowane obok stoły i ławy pozwolą cieszyć się weekendowym piknikiem z bliskimi.

Park oceniam bardzo pozytywnie, jego niewielki rozmiar nie jest jego felerem, a wręcz przeciwnie, nadaje mu kameralnego charakteru. Równe i rozległe alejki sprawiają, że spacer z wózkiem jest przyjemnością, a bogata dostępna infrastruktura sprawia, że spędzanie w nim czasu z dziećmi w różnym wieku to duża przyjemność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *